Lista nowych domen globalnych

Domeny Rejestracja
.academy 318,00 zł
Domeny Rejestracja
.academy 318,00 zł

 

Co to są nowe domeny globalne?

Nowe domeny globalne oczywiście nie mają rozszerzenia świadczącego o przynależności do danego państwa. Nie mają też niedookreślonych końcówek jak .net czy .com. Ich rozszerzenie jest wyrażone w języku angielskim i jest związane z określoną tematyką, branżą. Celowościowo: pozwalają swoim abonentom na podniesienie prestiżu, zaakcentowanie obecności na międzynarodowym rynku produktów, usług; w branży sportowej, rozrywkowej, artystycznej, społecznościowej, firmowej, itp. Mogą być również pomocne dla osób czy firm, które miały dotychczas problem ze znalezieniem właściwej domeny wśród popularnych rozszerzeń np. .pl czy .com.
Rejestracja takiej domeny nie różni się od rejestracji domeny z innym rozszerzeniem.

Jakie są nowe domeny globalne?

Nowe domeny globalne mają m.in. następujące rozszerzenia: .bike, .clothing, .guru, .holdings, .plumbing, .singles, .ventures, .camera, .equipment, .estate, .gallery, .graphics, .lighting, .photography, .diamonds, .enterprises, .tips, .voyage, . careers, .photos, .recipes, .shoes, .cab, .company, .domains, .limo, .construction, .contractors, .directory, .kitchen, .land, .technology, .today.

Czy są jakieś ograniczenia w nazwie domeny?

W nazwie nowej domeny globalnej nie mogą znaleźć się litery narodowe (nie ma domen IDN). Liczba znaków w nazwie jest ograniczona i musi się mieścić w przedziale 3-63. Nie ma zatem możliwości zarejestrowania domeny np. ja.directory. Znak „-„nie może występować ani na pierwszej, ani na ostatniej pozycji.

Wybierając domenę można zatem stosować tylko alfabet łaciński, czyli litery od a do z, a także liczby od 0 do 9.
Należy zwrócić uwagę, aby nazwa nie naruszała czyjegoś znaku towarowego z listy Trademark Clearinghouse.

Ile wynosi okres rejestracji dla nowych domen globalnych?

Okres ten wynosi od 1 roku do 10 lat.
W przypadku transferu takiej domeny do nas, samo przeniesienie jest bezpłatne, ale wiąże się z koniecznością odnowienia domeny na kolejny okres abonamentowy, podobnie jak przy innych domenach globalnych. Aby dokonać transferu należy uzyskać kod authinfo od obecnego rejestratora.

Jaki jest Rejestr dla tych domen?

Tym Rejestrem jest Donuts.

Z regulaminami i politykami Rejestru można zapoznać się na stronie: https://donuts.domains/about/policies/
w szczególności Zasady rozwiązywania sporów opisano tutaj: https://donuts.domains/policies/sunrise-dpml-dispute-resolution-policy/

Jaka jest cena rejestracji nowej domeny globalnej?

Wszystkie aktualne stawki znajdują się w cenniku.
W przypadku braku odnowienia domeny w terminie, domena wygasa i przechodzi w 30-dniowy okres karencji, w którym możliwe jest jej odnowienie, lecz po wniesieniu opłaty dodatkowej.