Comodo SSL
518,00 zł /rok netto
Comodo SSL + Wildcard
1 378,00 zł /rok netto
Positive SSL
92,00 zł /rok netto
Trustico Single Site
50,00 zł /rok netto
Trustico Wildcard
338,00 zł /rok netto
Brutto Netto

Ze względu na korzystną cenę, przy naprawdę dobrej jakości, najczęściej wybierane są Certyfikaty DV. Są one wystawiane po zweryfikowaniu prawa do posiadania domeny według szybkich i prostych procedur, dlatego są tanie w porównaniu do certyfikatów OV oraz EV. Proces walidacji przebiega online. To najprostszy sposób, aby strona wyświetlała się na protokole https.

Wszystkie oferowane certyfikaty są rejestrowane na rok i na kolejne roczne okresy mogą być odnawiane (przedłużane). Wspólną cechą jest również kwota gwarancji wystawcy, która wynosi 10 000 USD.

Certyfikaty różnią się natomiast siłą szyfrowania:
* dla Trustico SSL, Positive SSL, Comodo SSL i Comodo Wildcard - jest to 128-256 bitów, natomiast
* dla Trustico SSL Wildcard i Positive SSL Wildcard - 256 bitów. 

Certyfikaty mają inny zakres ochrony:
- w certyfikatach: Trustico SSL, Positive SSL i Comodo SSL chroniona jest tylko pojedyncza nazwa hosta (domeny), zatem tylko ona będzie wyświetlana z protokołem https. Jest to dobre i tańsze rozwiązanie, jeśli nie mamy subdomen;
- w certyfikatach: Trustico SSL Wildcard, Positive SSL Wildcard i Comodo Wildcard chronionym adresem jest objęta dowolna liczba subdomen. Takie certyfikaty są droższe, jednakże - jeśli ze względu np na specyfikę branży - posiadamy kilka subdomen, "uzbrojenie" ich wszystkich we wspólny certyfikat SSL będzie bardziej korzystne niż zakup kilku pojedynczych.

Jeśli chodzi o rozpoznawalność przez systemy operacyjne i przeglądarki internetowe (Google Chrome, Internet Explorer, Netscape Navigator, Safari, Mozilla Firefox, Opera, SeaMonkey, AOL Browser, Camino, Konqueror, Maxtone), to wynosi ona:
- dla Trustico SSL Wildcard, Trustico SSL, Positive SSL Wildcard i Positive SSL: 99,3%,
- dla Comodo SSL i Comodo Widlcard: 99,9%.

Certyfikaty zapewniają pełną kompatybilność z urządzeniami mobilnymi.

Cechy pieczęci:
* dla Trustico, Comodo SSL i Positive SSL: pieczęć statyczna; wyświetlana z własnego serwera www;
* dla Positive SSL Wildcard i Comodo Wildcard: dynamicznie generowana z serwerów wystawcy; zawiera aktualną datę i czas.

W przypadku wątpliwości, który certyfikat będzie dla Państwa najbardziej odpowiedni, prosimy o kontakt na adres e-mail.